Penzion Horalka stojí přímo u sjezdovky lyžařského areálu Hlinsko na Českomoravské vrchovině. Díky své výjimečné poloze nabízí ideální podmínky pro letní i zimní sporty, rodinnou dovolenou, soukromé párty, firemní akce, vycházky do přírody či houbaření. Ať už nás navštívíte v létě nebo v zimě, nudit se rozhodně nebudete.

 

Aktivity v areálu

Wellness

Pro dokonalý relax využijte hotelový welness, který se nachází pár kroků od chaty s několika saunami, knaippovou lázní a vnitřní i venkovní výřivkou.
Po předchozí domluvě lze welness využít i pro uzavřené skupiny, nebo jako místo romantického setkání.

Lyžařský areál Hlinsko

Ve skiareálu najdete 3 sjezdové tratě. Modrou sjezdovku 250 m dlouhou, červenou sjezdovku s přemostěním silnice dlouhou 450 m a černou sjezdovku o délce 250 m. V areálu můžete také využít půjčovnu, lyžařskou školu nebo dětský cvičný svah

Aktivity v okolí

Golf - Svobodné hamry

Nedaleko areálu (cca 8km) můžete navštívit devítijamkové golfové hřiště ve Svobodných Hamrech bylo postaveno v roce 1999.

Je protkáno řadou vodních překážek. Jeho délka jej řadí mezi delší golfová hřiště v ČR. Díky široce pojatým drahám dokáže sem tam nějakou špatně zahranou ránu tolerovat. Profil jednotlivých jamek je spíše rovinatý. Golfový klub GCCSH disponuje 250 metrů dlouhým driving range s krytým odpalištěm a tréninkovými plochami (chipping a putting green).

Občerstvení si můžete vychutnat z klubovny s výhledem na hřiště. Naše hřiště je ideální pro začátečníky, pro děti pořádáme pravidelné tréninky a dospělí ocení kurzy s trenérem a vstup do klubu bez vstupního poplatku. Pravidelně pořádáme turnaje a handicapové úterky.

Cykloturistika

Cyklotrasy a cyklostezky, neboli kam na výlet na kole. Plánujete výlet spojený vyjížďkou na kole, nebo toužíte po cykloadrenalinu v přírodě? Podívejte se na tipy na cyklotrasy a cyklostezky.

Pěší turistika

Turistická oblast Chrudimsko – Hlinecko se nalézá jižně od Pardubic. Pro příjemný výlet doporučujeme Sečskou přehradu, hrad Košumberk nebo třeba Slatiňany, nevelké město s cca 5 000 obyvateli. V jeho západní části stojí novogotický zámek obklopený anglickým parkem s cennými dřevinami. V zámecké budově se nachází i hipologické muzeum. Součástí této oblasti je i CHKO Železné Hory s rozlohou 284 km2. Na své si tu přijdou i milovníci cykloturistiky a pěších tras.

Betlém

Památková rezervace Betlém v Hlinsku je jednou z expozic Muzea v přírodě Vysočina, jediného muzea v přírodě v Pardubickém kraji. Jde o soubor roubených a zděných domků, které si tu v první polovině 18. století postavili drobní městští řemeslníci.

Muzeum

Hlinecké muzeum vzniklo 1874 a patří k nejstarším v Čechách, sběrným programem jako první okresní muzeum. Prohlédnout si zde můžete historickou, národopisnou a řemeslnou expozici. V galerii pak expozici Inspirace Vysočinou.

Ležáky

Památník je věnován tragické události z 24.6.1942, kdy nacisté obec Ležáky vyhladili. Její obyvatelé zaplatili svými životy kvůli objevení tajné vysílačky Libuše patřící parašutistům pověřených atentátem na Heydricha.

Peklo čertovina

Unikátnost tohoto podniku tkví především v tom, že jeho celkem 5 pater je schováno pod zemí a to v hloubce 12 m. Až do této hloubky se dostanete prostřednictvím našich různorodých programů. Těmi vás provedou naši čerti, jenž vdechují tomuto místu neutuchající autenticitu.

Veselý kopec

V malebném kraji na pomezí Železných hor a Žďárských vrchů, jehož rozmanitá přírodní krása okouzlovala a okouzluje mnohé známé malíře, navštivte jediné muzeum v přírodě v Pardubickém kraji, Muzeum v přírodě Vysočina.

Země keltů

Země Keltů se nachází v Železných horách v Nasavrkách a okolí. Je to místo s krásnou krajinou a historií, která pamatuje keltské osídlení. Země Keltů je neziskový projekt spolku Boii a zastřešuje aktivity pro veřejnost, které cílí na prezentaci zdejšího keltského osídlení. Středobodem Země Keltů je keltský skanzen.

Zámek nasavrky

Expozice v renesančním zámku v Nasavrkách představuje historii Keltů v České kotlině i v Evropě. Uvidíte ukázky bydlení, předmětů denní potřeby a přiblíží vám tehdejší život, hospodaření i řemesla. Na žernovu si vyzkoušíte, jak se mlelo obilí, prohlédnete si keltskou zbroj a zkusíte vztyčit vlastní kromlech.